REGULAMIN COB LIGA WAKACYJNA 2018

1. Informacje ogólne
COB LIGA Wakacyjna 2018 to amatorskie rozgrywki trwające od 23/07/2018 do 09/09/2018 rozgrywane wyłącznie na kortach klubu COB Premium Club. COB Liga Wakacyjna squash złożona jest z 1 wspólnej grupy.

2. Zapisy
Do amatorskich rozgrywek ligowych może zapisać się każdy zawodnik który:
• wyślę maila do organizatora
• wypełnieni oświadczenia RODO
• wpłaci 20zł celem uczestnictwa w lidze wakacyjnej.
W e-mailu należy zawrzeć: imię, nazwisko, telefon W trakcie sezonu zawodnicy pragnący zapisać się do ligi dopisywani będą do ostatniej grupy rozgrywek.

3. Punktacja
Punktacja w rozgrywkach wygląda następująco:
* zawodnik za rozegranie meczu otrzymuje 10 pkt.
* zawodnik za wygrany mecz otrzymuje 10 pkt.
* zawodnik za każdy wygrany set otrzymuje 3 pkt.
* zawodnik wygrywający mecz WALKOWEREM otrzymuje 15 pkt
* zawodnik przegrywający mecz WALKOWEREM otrzymuje -5 pkt
* zawodnik, który rozegra wszystkie mecze do końca ligi wakacyjnej otrzymuje 35pkt

O rozstrzygnięciu najlepszego zawodnika będą decydować kolejno:
1. Punkty w Rankingu ogólnym
2. Ilość wygranych Setów
3. Małe punkty
4. Pojedynek 1vs1 (best of 5)

KLASYFIKACJA GENERALNA
Na koniec ligi wakacyjnej według rankingu ogólnego zostanie stworzony podział na grupy do LIGI SQUASH COB.
Osoby które będą chciały zapisać się do Ligi Squash Cob a nie brały udziału w Wakacyjnej Lidze Squash COB, automatycznie trafią do najniższej istniejącej grupy.
Po zakończeniu Wakacyjnej Ligi Squash COB odbędzie się wręczenie nagród podczas imprezy będącej jednocześnie rozpoczęciem Ligi Squash COB.

4.Nagrody
Nagrody zostaną zakupione ze środków uczestnictwa w wakacyjnej lidze squasha. Rozlosowane zostaną również nagrody losowe ufundowane przez Squash COB.

5. Rozgrywanie meczy
Mecze w ramach ligi wakacyjnej Squash COB rozgrywane są wyłącznie na kortach COB.
Na jednej godzinie zarezerwowanego kortu można rozegrać jeden mecz ligowy. COB Squash nie ustala terminów rozgrywania meczy ligowych. Do zadań zawodnika należy wyzwanie przeciwnika na pojedynek.
W przypadku negatywnej odpowiedzi na wyzwanie, to zadaniem zawodnika odmawiającego gry jest zaproponowanie terminu alternatywnego, odpowiadającego drugiej stronie. W przypadku braku jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony osoby wyzwanej na pojedynek, zawodnikowi wyzywającemu przyznany zostanie WALKOWER (zasady przyznawania WALKOWERÓW opisane są poniżej).
Mecze gramy systemem PSA, tj. 3 najlepsze z 5 setów (każdy set do 11 pkt. a przy stanie 10 – 10 do dwóch pkt. przewagi). Zawodnicy sami sędziują sobie mecz. Zawodnicy mogą wyznaczyć sędziego do prowadzenia meczu, jednak musi on być zaakceptowany przez obydwu graczy. W przypadku sytuacji spornych gramy LET – powtórzenie akcji! Przed każdym meczem zawodnicy są zobowiązani do pobrania z recepcji klubu protokołu meczu. Protokół należy uzupełniać czytelnie, a po rozegraniu meczu jak najszybciej oddać go do recepcji klubu. Wynik, który nie zostanie wpisany niezwłocznie po rozegraniu meczu nie może zostać wprowadzony do protokołu w późniejszym terminie.

6. Walkower
Walkower może zostać przyznany w następujących sytuacjach:
* nie stawienie się przeciwnika na umówioną godzinę meczu
* gdy zawodnik proponujący grę w konkretnym terminie nie otrzyma wiadomości zwrotnej od wyzwanego (zawodnik wyzywający ma okazać dowód organizatorowi)
* gdy zawodnik podda mecz
* w innych wyjątkowych sytuacjach nieopisanych w regulaminie, ale rozpatrzonych indywidualnie przez organizatora na prośbę gracza.

7. Opłaty
Klub w ramach rozgrywek ligowych zobowiązuje się do wynajęcia zawodnikom w celu rozegrania spotkania ligowego kortu w promocyjnej cenie 30,- zł za godzinę. W ramach rozgrywek ligowych na jednorazowo wynajętym korcie może zostać rozegrane jedno spotkanie.

8. Kontuzje i inne wypadki
Zawodnicy, którzy doznali kontuzji proszeni są o jak najszybsze poinformowanie o tym fakcie organizatora. W przypadku zgłoszenia kontuzji, zawodnik zostaje zawieszony w trakcie trwania rozgrywek. Po wyleczeniu może on powrócić do grania z punktacją generalną uzyskaną przed nabawieniem się urazu.

9. Postanowienia końcowe
Organizator:
Squash COB
e-mail: squash@cob-fitness.pl
tel na recepcję klubu: +48 506 486 630